MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stolar 9952064
*
nr 995 2064
Stolar
1 par, 1960-tal, snurrbara, grönbetsade, design: Sune Fromell och Jan Hallåsen, Edsbyverken
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 19:00:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/11 18:03:04
1
Vinnande bud
- Tema
16 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edsbyverken grönbetsade karmstol karmstolar snurrbara stol stolar
-
6028 Barstolar
8 st, "norma", Design: Altherr, Molina & Lievore f..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:14
-
5062 Bellmanstol
omkring 1800, Signerad NAS
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:54
-
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:10
-
5394 Emmafåtöljer
ett par, 1890-tal
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15
-
4169 Fåtölj
+ pall, Ekornes, skinn
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:03
-
6083 Fåtölj
Gustaviansk stil
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:46
*
Stolar
Läs mer om 50/60-tal
nr 995 2064
Stolar
1 par, 1960-tal, snurrbara, grönbetsade, design: Sune Fromell och Jan Hallåsen, Edsbyverken
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/11 18:03:04 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
16 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edsbyverken grönbetsade karmstol karmstolar snurrbara stol stolar
-
6028 Barstolar
8 st, "norma", Design: Altherr, Molina & Lievore f..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:14 -
5062 Bellmanstol
omkring 1800, Signerad NAS
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:54 -
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:10
-
5394 Emmafåtöljer
ett par, 1890-tal
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15 -
4169 Fåtölj
+ pall, Ekornes, skinn
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:03 -
6083 Fåtölj
Gustaviansk stil
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:46